Kayseriliyim / şiir sayfası
Ana Sayfa Kayseri Hakkında Bilgiler Erciyes Hakkında Bilgiler Fotoğraf Galerisi Kayserililerin Kapsamlı İlan Sitesi Kayserspor ve Erciyesspor Sayfası Kayseri Forum Sayfası Kayseri Sohbet Sayfası Her Türlü Sorun ve Temennilerinizi Yazınız
 
 
isim@erciyes.4t.com

Kullanıcı Adı

Şifre

Yeni Kayıt

Şifremi Unuttum

 
 
ERCiYES'DE KIŞ TURiZMi

        Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Kayseri şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır. Yol asfalt olup, yıl boyunca sürekli ulaşıma açık tutulmaktadır.

       Erciyes Kayak Merkezi, ülke düzeyinde dağ Turizmi ve özellikle kış sporları turizmi açısından, geliştirilmesi gereken bir kaynak özelliği taşımaktadır. Kayseri ili'nin güneyinde Erciyes Dağının doğu ve kuzeybatı yamaçlarında 1800 metre ile 3000 metre arasında yer alan kayak merkezimizden kayak mevsimi uzun, kar ka­Iitesi olumlu, pist uzunlukları ve meyiller kitle sporu turizmi açısından elverişli olup, çeşitli disiplinlerde kayak yarışlarına olanak tanımaktadır. Kayak alanları % 30 ile % 10 arasında değişiklik gösteren eğime sahiptir. Kayak sezonu 15 Kasım­ 1 Mayıs arasında yaklaşık 5 ay sürmektedir.

       Erciyes Kayak Merkezinde şu anda Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'ne ait 140 yataklı Kayakevi, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü'ne ait 100 yataklı, Dsi 12. Bölge Müdürlüğü'ne ait 100 yataklı Dinlenme Tesisleri ile Kayseri il Özel idare Müdürlüğü'nce yaptırılıp kiraya verilen üç yıldızlı 106 yatak kapasiteli otel mevcuttur.

NOT: Erciyesin hava durumunu veya gerekli bilgiler için;

Telefon :+90 0352 342 20 50

 
 
Hosted by Pixel
Real Time Traffic Meter