KAYSERİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ
İSMİ VE SOYADI TOLUNAY KAFKAS
DOĞUM TARİHİ 31/03/1968
TAHSİLİ SPOR AKADEMİSİ
MEDENİ HALİ EVLİ
ÇOCUK SAYISI 2
DOĞDUĞU YER ANKARA

    KARİYER:
    Zonguldak Erğ. Erdemir spor da spor hayatına Başladı ,Fenerbahçe Genç takım da 2 yıl oynadı ,Gaziantep sporda profesyonel oldu. 2 sene Gaziantepspor da oynadı. 1990 yılında Samsunspor'a geldi ve 5 yıl oynadı. 6 sene Beşiktaş kulübünde oynadıktan sonra; tekrar Samsunspora geldi 3 sene Samsunsporda oynadıktan sonra, Antrenörlük hayatına Samsunsporda başladı 1sene Gigi Multescu ve Erdoğan arıca ile birlikte çalıştı.

    KISACA HEDEFİ VE ÖYKÜSÜ:

    Kayserispor’un çiceği burnundaki hocası Ertuğrul Sağlam meslekteki ikinci yılını yaşıyor. Genç çalıştırıcı başarılı futbol hayatının ardından teknik direktörlükte de kendisini ispatlamak istiyor. En büyük hedefi ise A Milli Takım’ı çalıştırmak.

    Yeşil sahalarda efendi kişiliği ile boy gösteren bir futbolcuydu Ertuğrul Sağlam. Hem A Milli Takım’da hem de oynadığı kulüplerde oldukça başarılıydı. Futbolu bırakır bırakmaz teknik direktörlüğe başladı. Onunkisi futboldan kopamamaktan ziyade bir idealdi. Çünkü oynarken de kendisini teknik direktörlüğe hazırlıyordu. Üstelik spor akademisini bitirdikten sonra yüksek lisansını da teknik direktörlük üzerine yapmıştı. Sizin anlayacağınız hem alaylı hem de mektepliydi. Hocalıkta onun ikinci sezonu. Geçtiğiiz yıl Samsunspor’da kendi ifadesiyle bir teknik direktörün tecrübe adına yaşaması gereken her türlü sıkıntıyı yaşadı. Şu an ise Kayserispor’un başında. Burada kalıcı olmak, bu kulübe tarihî başarılar kazandırmak istiyor. Nihai hedefi ise birçokları gibi A Milli Takım’ı çalıştırmak.